Networkingpartnerstwo, rekomendacje, rozwój

Biznes to gra zespołowa. Działanie w pojedynkę jest możliwe, ale nie daje pełni możliwości. Prawdziwy rozwój może zapewnić tylko drużyna — dobry zespół pracowników, ale też owocna współpraca z różnymi organizacjami i przedsiębiorstwami. Otwarcie na innych to szansa na pozyskanie nowych partnerów biznesowych oraz cennych kontaktów.

Dlaczego networking? Wielką siłą networkingu są rekomendacje. Dlatego zapewniamy dostęp do szerokiej sieci kontaktów do godnych zaufania przedsiębiorców, którzy działają w ramach IPB lub zostali rekomendowani przez członków projektu. Dzięki temu dużo łatwiej pozyskasz wartościowe kontakty i zbudujesz trwałe i oparte na zaufaniu relacje biznesowe, które zapewnią Twojej firmie stabilny rozwój.

Integracja Polskiego Biznesu - wsparcie dla MŚP

Integracja Polskiego Biznesu (IPB) jest wyjątkową formą networkingu. To platforma zrzeszająca polskich przedsiębiorców o podobnych wartościach oraz przestrzeń do wymiany doświadczeń podczas spotkań na żywo. To także dostęp do eksperckiej wiedzy oraz pomoc w opracowaniu i skutecznym wdrażaniu praktyk CSR.

Co otrzymasz po dołączeniu do IPB?


Dostęp do eksperckiej wiedzy

IPB zapewnia dostęp do przydatnej wiedzy w prowadzeniu firmy. Dołączając do IPB zyskujesz kontakty do doświadczonych specjalistów z zakresu prawa, finansów i CSR, Dodatkowo otrzymasz newsletter informujący o zmianach prawnych, podatkowych oraz dostępnych formach finansowania np. aktualnych dotacjach.

Wsparcie w opracowaniu strategii marketingowej dla Twojej firmy

Strategia wyznacza kierunek działania. Pomaga dokonywać najlepsze wybory — dopasowane do potrzeb organizacji i jej klientów. Bez strategii łatwo jest przeinwestować lub zatrzymać się w miejscu w obawie przed ryzykiem.

W IPB wiemy, że niezależnie od wielkości, każda firma potrzebuje świadomego wytyczania kolejnych kroków, by utrzymać mocną pozycję w warunkach silnej konkurencji. Dlatego we współpracy z JAAQOB HOLDING™ dostarczamy 100-stronnicowy, merytoryczny e-book: "Jak opracować strategię marketingową dla małej firmy". To skondensowana wiedza z zakresu opracowywania strategii dla małych i średnich przedsiębiorstw. Bezpłatny poradnik zawiera praktyczne ćwiczenia, mnóstwo przykładów, checklisty, wskazówki i dużą dawkę wiedzy, która pomoże Ci stworzyć efektywną strategię marketingową.

Pomoc w prowadzeniu biznesu społecznie odpowiedzialnego

Jako eksperci w zakresie Corporate Social Responsibility (CSR) oferujemy swoją wiedzę i doświadczenie, które pozwala firmom prowadzić biznes społecznie odpowiedzialny. Wiemy, że najlepsze efekty przynoszą rozwiązania przemyślane i długofalowe.

Podobnie działa wspieranie innych. Powinno być ono celowe i zintegrowane ze strategią firmy, dostosowane do jej możliwości i realiów otoczenia, w którym funkcjonuje. Dlatego pokazujemy przedsiębiorcom, jak mogą prowadzić swoją działalność w taki sposób, aby była jednocześnie biznesem zyskownym i otwartym na potrzeby innych.

Znamy konkretne przykłady rozwiązań, które dobrze funkcjonują w polskich przedsiębiorstwach oraz różnorodnych branżach. Wiemy, jakie działania przynoszą doskonałe efekty i które przemawiają do lokalnej społeczności. Więcej przykładów pokazujemy w bezpłatnej publikacji "Opracowanie praktyk społecznej odpowiedzialności biznesu dla polskich przedsiębiorców w oparciu o najnowsze normy międzynarodowe."

Łatwiejsza współpraca międzysektorowa

W ramach IPS skupiamy się inicjowaniu i wspieraniu współpracy międzysektorowej, poprzez łączenie sił i zasobów sektora publicznego, prywatnego oraz organizacji pozarządowych. Dążymy do budowania mostów między sektorami, aby tworzyć wartościowe inicjatywy, które przyczyniają się do rozwoju społecznego, ekonomicznego i środowiskowego. Zachęcamy przedsiębiorstwa do wspierania organizacji pozarządowych i pomagamy w rozwiązywaniu problemów dotyczących współpracy międzysektorowej.

Działając w partnerstwie z organizacjami non-profit, sektorem publicznym i innymi firmami, możesz wymieniać wiedzę, doświadczenia i umiejętności, jak również zrozumieć inne perspektywy, aby realizować działania, które przyczynią się do rozwoju Twojej firmy oraz społeczeństwa.

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu — strategia win-win

W ramach IPB realizacja działań CSR staje się łatwiejsza. Dlaczego warto prowadzić firmę społecznie odpowiedzialną?

Jesteśmy przekonani, że nasza inicjatywa przyczynia się do budowy silnej, zrównoważonej gospodarki opartej na wartościach etycznych i społecznej odpowiedzialności, przyczyniając się do lepszej przyszłości zarówno dla biznesu, jak i społeczeństwa.

Wspierając swój zespół pracowników, zmniejszasz koszty wynikające z rotacji i rekrutacji. Dbając o bezpieczeństwo, nie tylko zapobiegasz nieszczęściom, ale też redukujesz koszty związane z nieobecnościami, czy odszkodowaniem.

Wrażliwość na potrzeby lokalnej społeczności pozwala rozwiązywać rzeczywiste problemy wielu ludzi. Świadome i celowe pomaganie innym ułatwia firmie budowanie pozytywnego wizerunku i promocję marki, jako dobrego pracodawcy.

Redukując straty materiałowe, optymalizujesz koszty produkcji, a jednocześnie minimalizujesz odpady, chroniąc środowisko naturalne. Jeśli zadbasz o dobry stan techniczny swojego parku maszynowego, nie tylko zanotujesz niższe koszty zużycia energii elektrycznej, ale również nie będziesz zbyt szybko musiał wymieniać urządzeń. Dla firmy to realna oszczędność, dla środowiska rzeczywiste wsparcie (mniej elektrośmieci i niższe zużycie energii).

Dołącz do IPB i rozwijaj swój biznes dzięki partnerstwu!

Chce dołączyć do IPB