Integracja Polskiego Biznesu

Networking dla polskich firm z sektora MŚP

Integracja Polskiego Biznesu

Miejsce wymiany doświadczeń CSR i ESG

IPB

Wspieramy polskich przedsiębiorców

Integracja Polskiego Biznesu to projekt Fundacji IPS, który powstał, by wspierać rozwój polskich firm z sektora MŚP. W ramach IPB realizujemy 3 główne działania - prowadzimy platformę networkingową wspomagającą integrację polskich biznesów, organizujemy spotkania na żywo, a także oferujemy dostęp do wiedzy eksperckiej z obszaru Corporate Social Responsibility (CSR) oraz innych dziedzin, takich jak: strategia marketingowa, finanse czy prawo.

Platforma networkingowa 90%

Wsparcie dla firm 100%

Wiedza i dobre praktyki 100%

Łączymy wiedzę i potencjał polskich przedsiębiorstw tworząc niepowtarzalną przestrzeń do wymiany dobrych praktyk z realizacji działań CSR.

Rozwój MŚP
MŚP
Wspieramy Rozwój
Nasza misja

Tworzymy bogatą sieć kontaktów biznesowych

Misją IPB jest tworzenie innowacyjnej przestrzeni dla polskich firm z sektora MŚP. Przestrzeni, która umożliwia budowanie wartościowych relacji, współprac oraz tworzenie oryginalnych projektów, jak również wymianę doświadczeń w zakresie CSR i ESG.

Udostępniamy przedsiębiorcom bogatą sieć kontaktów do sprawdzonych i godnych zaufania firm. Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Angażujemy i wspieramy w realizacji działań społecznie odpowiedzialnych.

Jesteśmy przekonani, że nasza inicjatywa przyczynia się do budowy silnej, zrównoważonej gospodarki opartej na wartościach etycznych i społecznej odpowiedzialności, przyczyniając się do lepszej przyszłości zarówno dla biznesu, jak i społeczeństwa.

Misja IPB
Korzyści

Co zyskujesz dołączając do IPB?

Dzięki wartościowym kontaktom biznesowym, które tworzą zaufani przedsiębiorcy, zyskujesz miejsce do tworzenia nowych projektów biznesowych.

Wzajemne rekomendacje ułatwiają dotarcie do nowych branż, ponieważ polecenia podnoszą skuteczność rozmów z decydentami.

Nasze kompetencje z zakresu CSR i ESG, a także otwarcie innych firm na prowadzenie biznesu odpowiedzialnego społecznie tworzą przestrzeń zachęcającą i ułatwiającą realizację praktyk corporate social responsibility. To szczególnie istotne z uwagi na obowiązkową sprawozdawczość, którą nakłada dyrektywa CSRD na kolejne przedsiębiorstwa.

Dołączając do IPB zyskujesz miejsce, dzięki któremu przyspieszysz rozwój swojego przedsiębiorstwa!

 • Rekomendacje
 • Promocja firmy
 • Sprawdzone kontakty
 • Wiedza ekspercka
 • Współprace biznesowe
 • Nowe pomysły

Bankiet podsumowujący projekt PSO

1 grudnia w Łodzi przedsiębiorcy biorący udział w projekcie „Przedsiębiorca Społecznie Odpowiedzialny” spotkali się na Bankiecie Fundacji IPS, by podsumować jego efekty. Dzięki spotkaniu mieli możliwość wymiany doświadczeń z zakresu CSR czy poznania się, by podjąć między sobą współpracę w ramach projektu networkingowego - Integracji Polskiego Biznesu. Bankiet umożliwił zintegrowanie przedsiębiorców o podobnych wartościach, dla których ważne jest zaangażowanie społeczne.

Kto może dołączyć do IPB?

IPB tworzy wyjątkową sieć networkingową dla zaufanych i rzetelnych przedsiębiorców, otwartych nie tylko na potrzeby swojej firmy, ale również na jej otoczenie, czyli potrzeby lokalnych społeczności oraz środowisko naturalne.

Oferta IPB jest skierowana do Ciebie, jeśli:

 • prowadzisz firmę społeczną odpowiedzialnie lub jesteś gotowa/gotowy, by włączyć praktyki CSR do swojej działalności
 • Twoje przedsiębiorstwo to organizacja sektora MŚP, ze 100% polskim kapitałem.

Dlaczego wspieramy tylko polskie firmy z sektora MŚP?

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią przeważającą większość firm w Polsce - 99,8%. Generują one blisko co drugą złotówkę PKB (49,6%).1 Wspieranie małych i średnich firm to wkład w rozwój polskiej gospodarki.

Networking off-line

IPB organizuje regularne spotkania dla przedsiębiorców w Gdyni i w Warszawie, a w przyszłości również w innych miastach. Podczas każdego z nich właściciele firm mają szansę:

 • Zaprezentować swoją działalność w grupie innych wartościowych i zaufanych organizacji, zyskując bezpłatną promocję.
 • Ogłosić zapotrzebowanie biznesowe, takie jak chęć podjęcia współpracy z przedstawicielami konkretnych branż lub pozyskania kontaktu do konkretnych osób.
 • Dzielić się z korzystać z rekomendacji, dzięki którym kontakt z nową firmą i jej decydentem jest dużo skuteczniejszy, niż w przypadku wykorzystania standardowych metod umawiania spotkań.
 • Budować trwałe relacje biznesowe, będące podstawą wielu nowych współprac i wartościowych inwestycji.
Menedżer ds. integracji biznesu w Warszawie

Adam Wyszyński

Tel: 501 474 306
Email: a.wyszynski@fips.pl
Menedżer ds. integracji biznesu w Gdyni

Bartosz Polniak

Tel: 796 556 991
Email: b.polniak@fips.pl
Menedżer ds. integracji biznesu w Łodzi

Monika Nowacka

Tel: 734 148 588
Email: m.nowacka@fips.pl
FIPS

Projekt Fundacji IPS

IPB jest projektem Fundacji Instytut Przedsiębiorczości Społecznej. Jesteśmy praktykami biznesu i działalności non-profit. Tworzymy IPB, by realizować misję naszej Fundacji:

Wspieramy współpracę pomiędzy biznesem a organizacjami pozarządowymi. Tworzymy więzi, które umożliwiają przedsiębiorcom tworzenie nowych projektów biznesowych. Zapewniamy specjalistyczne wsparcie ekspertów dla małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Zachęcamy do prowadzenia biznesu z uwzględnieniem aspektów społecznej odpowiedzialności.

Projekt Fundacji IPS